Korzyści z pozycjonowania stron

Odpowiednio zaprojektowane i właściwie prowadzone działania SEO to dla firmy szereg korzyści marketingowych, jak i wizerunkowych. Jakie profity daje przedsiębiorstwom dobra widoczność w wynikach wyszukiwania Google i dlaczego warto inwestować w pozycjonowanie stron w internecie?

Pozycjonowanie to najlepsza reklama Twojej firmy

Nawet jeśli nie sprzedajesz niczego w internecie, powinieneś zainwestować, w pozycjonowanie strony. Najnowsze badania dowodzą, że wyszukiwarki Google używa aż 97% z ponad 30 milionów internautów w Polsce. Wśród nich z pewnością nie brakuje osób zainteresowanych Twoją ofertą. Nieprzypadkowo również w ostatnich latach nakłady na reklamę online zaczynają przewyższać budżety wydawane na promocję w prasie, radiu czy TV – obecnie nikt już nie podważa ogromnej skuteczności marketingu online. 

Wysoka pozycja strony w Google to więcej klientów

Z pewnością wiesz, że większość internautów wchodzi wyłącznie na strony z czołówki rankingu. Jeśli Twoja domena, dzięki pozycjonowaniu w internecie znajdzie się na jednej z topowych pozycji w Google, pozyska wielu nowych użytkowników. Więcej odwiedzin to szansa na zdobycie dodatkowych klientów, a więc także sposób na zwiększenie sprzedaży i pomnażanie zysków. Przy dobrze prowadzonym marketingu, w tym uruchomieniu kampani PPC, serwis będzie się również cechował wysokim wskaźnikiem konwersji.  

Skuteczne pozycjonowanie stron = większe zaufanie i prestiż

Nie jest żadną tajemnicą, że klienci bardziej ufają markom, których serwisy plasują się w czołówce rankingu Google. Efektywne pozycjonowanie stron w internecie przekłada się na szereg walorów PR-owych, takich jak m.in.:

  1.  budowanie stabilnej pozycji na lokalnym lub ogólnopolskim rynku,
  2. kreowanie wizerunku eksperta w swojej branży,
  3. kształtowanie świadomości marki wśród szerokiego grona konsumentów,
  4. zwiększenie konkurencyjności,
  5. umacnianie relacji z dotychczasowymi oraz nowymi klientami.Pozycjonowanie w internecie a funkcjonalność serwisu

Działania SEO w obrębie serwisu www pozwalają również unowocześnić go oraz znacząco poprawić jego funkcjonalność. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej optymalizacji wzrośnie szybkość ładowania podstron, a usprawnienie nawigacji ułatwi zakupy Twoim klientom. Dostosujesz także witrynę do urządzeń mobilnych, na których sieć przegląda coraz większa liczba użytkowników. Pozycjonowanie stron w internecie to również inwestycja w bezpieczeństwo – dzięki instalacji certyfikatu SSL chronisz dane użytkowników i lepiej zabezpieczasz transakcje. 

Zainwestuj w pozycjonowanie już dziś!

Biorąc pod uwagę tak szeroką gamę zalet optymalizacji pod wyszukiwarki, inwestycja w SEO stanowi naturalny krok na drodze do rozwoju przedsiębiorstwa. Pamiętaj, że z każdym dniem powiększa się przewaga Twojej konkurencji, która aktywnie stawia na pozycjonowanie strony w internecie. Jeśli liczysz na dynamiczny rozwój, chcesz pozyskiwać nowych klientów i korzystać ze wszystkich powyższych benefitów promocji firmy w Google, już dziś zleć optymalizację swojego serwisu internetowego ekspertom z naszej agencji!

Źródło: https:// www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/

Kontakt